KONST / Litografier / Färglitografi 6896046
nr 689 6046
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), + Bok, signerad, 22x24
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 28 mars 2011
kl 19:40:08
600 kr
350 kr
450 kr
550 kr
650 kr
750 kr
800 kr
900 kr
900 kr
28 mar
Svenska Grafiker
På tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som
Läs mer om Svenska Grafiker
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson